Järjestäjät

Traconin järjestää järjestelytoimikunta eli conitea. Conitea muodostuu johtoryhmästä sekä toimihenkilötiimeistä.

Conitean jäsenet eli coniitit ovat Tracon ry:n vapaaehtoistyöntekijöitä, jotka eivät saa tapahtuman järjestämisestä palkkaa. Conitea työskentelee ympäri vuoden, ja tapahtumaviikonlopun aikana tapahtumapaikalla työskentelee noin 50 hengen vahvuisen conitean lisäksi noin 500 vapaaehtoista talkootyöläistä eli vänkäriä sekä noin 200 ohjelmanjärjestäjää.

Järjestäjien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@tracon.fi ja nick@tracon.fi. Suosi yhteydenotoissa kuitenkin Ota yhteyttä -sivulla mainittuja yhteydenotto-osoitteita – näin varmistat viestisi käsittelyn myös asiasta vastaavan henkilön ollessa estynyt.

Vastuullinen oikeushenkilö Traconin takana on Tampereelle rekisteröity voittoa tavoittelematon yhdistys Tracon ryLue yhdistyksestä lisää yhdistyssivuilta.

 

Johtoryhmä

  • Marjaana "Maryjane" Karttunen – Pääjärjestäjä
  • Joonas "Tulhu" Selin – Pääjärjestäjä
  • Hannele "chibimin" Ahlroos – Conitean sihteeri & johtokeskusvastaava
  • Kyuu Eturautti – Ohjeistamispäällikkö
  • Seppo "sheikki" Heikkinen – Talousvastaava
  • Katariina "Linkkari" Ihalainen – Videotuotantotiimi - Tuottaja
  • Anni "nannei" Kähkönen – Työvoimavastaava
  • Teemu "Lahis" Koho – Ohjelmatiimin johtaja
  • Petri "PetriK" Kovanen – Tekniikkatiimin vetäjä
  • Jarkko "Jake" Laava – Turvallisuuspäällikkö
  • Sanzennin – Iso sali -tiimin johtaja
  • Otto "Amoeba" Martin – Johtokeskusvastaava
  • Mitol "metalisko" Meerna – Aspan ja viestinnän tiiminvetäjä
  • Antti "Ante" Sarjanoja – Tilavastaava

Ohjelma

  • Teemu "Lahis" Koho – Ohjelmatiimin johtaja
  • Lassi "LAKU" Aalto – Teema/lavastusrakentaja
  • Datafox – Iltabilevastaava
  • Michael "Tokushu" Ikola – Teemavastaava
  • Mikko "Glowie" Karttunen – Ropehuonetonttu
  • Vesa "Xiakyrie" Koskela – Lautapelihuonevastaava
  • Joni – Kunniavierasvastaava
  • Julia "Lilacu" Nummila – Sidosryhmävastaava
  • Roope "Tohveli" Nygård – Iltabilevastaava
  • Mette Pesonen – Muu ohjelma
  • Meri "akadora" Rajamäki – Animeohjelmavastaava
  • Mari "Mary Leathert" Saarhelo – Ropeohjelmavastaava
  • Aurora "Firesong" Tulilaulu – Konsertticoniitti

Iso sali

  • Sanzennin – Iso sali -tiimin johtaja
  • Kira "Kira" Murto – AMV-vastaava
  • Sanna "Sawnah" Nousiainen – Stage Manager
  • Tero "Sivis" Nybacka – Ison Salin konsultti
  • Iris "adreena" Rönkkö – Cosplayn arvokisavastaava
  • Aurora "Firesong" Tulilaulu – Konsertticoniitti
  • Minna "Chamira" Välimäki – Cosplayvastaava

Asiakaspalvelu

  • Mitol "metalisko" Meerna – Aspan ja viestinnän tiiminvetäjä
  • Maria "Marri" Hakulinen – Lipunmyyntivastaava
  • Niko "Deko" Koskinen – Asiakasviestintävastaava
  • Lokki – Viestintäsihteeri
  • Shina – Graafikko
  • jesmo – Grafiikkavastaava
  • Sirja – Infovastaava
  • Johanna "Naoot" Viitanen – Grafiikka kisälli

Talous

  • Seppo "sheikki" Heikkinen – Talousvastaava
  • Maria "Marri" Hakulinen – Lipunmyyntivastaava
  • Kristiina "jyrane" Henell – Taidekujakisälli
  • Maura "Fen" Kastinen – Taidekujavastaava
  • Niina "tattic" Kytöharju – Sponsorikisälli
  • Tytti "Precious" Levänen – Sponsorit
  • Anna "Onioni" Siltala – Lipunmyynnin kisälli
  • Laura "Rai" Sirola – Kirpputorivastaava
  • MV – talouden kisälli

Tilat

  • Antti "Ante" Sarjanoja – Tilavastaava
  • Mika "Raato" Karstu – Narikkavastaava
  • Elina "wunderkind" Lukkarinen – Puistovastaava
  • Olli Mähönen – Tamperetalovastaava
  • Emilia "AmeLii" Mäkelä – Tampere-talo vastaava
  • Alisa "Mansikkatyty" Rintala – Majoitusvastaava
  • Taino – Logistiikka
  • Juho "Syoran" Tuominen – Purku- ja kasausvastaava
  • Robin "Roubin|" Vanhatalo – Majoitustuutori

Työvoima

  • Anni "nannei" Kähkönen – Työvoimavastaava
  • Niina "Niba" Hyytiäinen – Green room kisälli, Virkistys kisälli
  • Teemu "Ravenbrook" Kivinen – Greenroom Vastaava
  • Niko "Deko" Koskinen – Meidovastaava
  • Roope "Tohveli" Nygård – Iltabilevastaava
  • Keijo "Creepo" Penttilä – Virkistysvastaava

Tekniikka

  • Petri "PetriK" Kovanen – Tekniikkatiimin vetäjä
  • Esa "ToraToraTora" Ala-Petäys – Tekniikkavastaava
  • ninnnu – Tekniikan kisälli
  • Mikko "Lmmz" Lammi – Tekniikkasäätäjä
  • Jyrki "CodeZ-" Launonen – Kirpputoritekniikka
  • Miika "Siikakala" Ojamo – Coniverkkovastaava
  • Santtu "Japsu" Pajukanta – Järjestelmäkehityksen johtaja
  • Tomi "cheant" Saarinen – Tekniikkavastaava
  • Ville "minapamina" Tele – Tekniikkavastaava

Turva

  • Jarkko "Jake" Laava – Turvallisuuspäällikkö
  • whoooops – Turvallisuusvastaava
  • Jämsä – Turvallisuusvastaava
  • Jani "Odious" Lähteenmäki – Turvallisuusvastaava
  • Kalle Vanajala – Turva

Videotuotanto

  • Katariina "Linkkari" Ihalainen – Videotuotantotiimi - Tuottaja
  • Anssi "Aketzu" Kolehmainen – taltiointivastaava
  • Mikael "Elderx" Peltomaa – Conivideon tuottaja
Säätöyhteisö B2 ryConikuvat.fi